ابزار Data Highlighter در سرچ کنسول

ابزار Data Highlighter در سرچ کنسول

بروزرسانی: ابزار Data Highlighter در سرچ کنسول قدیمی وجود داشت و دیگر در سرچ کنسول جدید وجود ندارد.

در صورتیکه به هر دلیلی امکان اضافه کردن اطلاعات ساختار یافته به کد سایت وجود نداشت، می توان از امکان Data Highlighter برای شناساندن ساختار صفحات سایت به گوگل استفاده نمود. به عبارت دیگر با دیتا هایلایتر می توانید ساختار برخی از انواع صفحات را برای گوگل بات تعریف کنید. بدین منظور ابتدا وارد صفحه Data Highlighter در گوگل سرچ کنسول شوید و بر روی دکمه Start Highlighting کلیک کنید و سپس با توجه به تصویر زیر، آدرس URL صفحه مورد نظرتان را وارد کرده و از منوی آبشاری نوع اطلاعات ساختار یافته صفحه مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

وارد کردن آدرس URL در ابزار Data Highlighter
وارد کردن آدرس URL در ابزار Data Highlighter

سپس با توجه به تصویر بعد انتخاب نمایید که قصد استفاده از Data Highlighter را فقط برای یک صفحه دارید و آیا قصد دارید ساختار یک صفحه را به همراه صفحات مشابه آن (مانند همه نوشته های بلاگ یا همه محصولات فروشگاه) توسط Data Highlighter به گوگل معرفی کنید.

انتخاب نوع صفحه در Data Highlighter سرچ کنسول
انتخاب نوع صفحه در Data Highlighter سرچ کنسول

سپس مانند تصویر زیر به هایلایت کردن قسمت های مختلف صفحه بپردازید. برای این کار با کلیک چپ اقدام به انتخاب قسمت های مختلف صفحه و البته بر اساس آیتم هایی که در سمت راست صفحه از شما خواسته شده بکنید. به عنوان نمونه در تصویر زیر جهت هایلایت یک مقاله یا Article، عنوان مقاله و نام نویسنده و عکس و دسته بندی مقاله، هایلایت شده اند.

انتخاب قسمت های مختلف صفحه در Data Highlighter
انتخاب قسمت های مختلف صفحه در Data Highlighter

سپس با توجه به آدرس صفحه ای که در مرحله قبل برای هایلایت کردن به سرچ کنسول داده بودید، تعدادی صفحه دیگر همانند تصویر بعدی به شما نمایش داده خواهند شد. اگر ساختار URL سایت شما اصولی باشد، سرچ کنسول تعدادی صفحه مشابه صفحه ای که در مرحله قبل هایلایت کرده اید به شما نمایش می دهد و شما می توانید با کلیک روی دکمه Create Page Set به مرحله بعدی بروید که در آن مرحله، سرچ کنسول تعدادی صفحه مشابه را بر طبق اصولی که شما مشخص کرده اید، توسط هوش مصنوعی هایلایت کرده و جهت گرفتن تاییدیه به شما نمایش می دهد.

ایجاد Page Set در دیتا هایلایتر سرچ کنسول
ایجاد Page Set در دیتا هایلایتر سرچ کنسول

در صورت مورد تایید بودن همه صفحاتی که توسط سرچ کنسول هایلایت شده، روی دکمه Publish کلیک کنید. شما می توانید به همین ترتیب برای قسمت های مختلف سایت از دیتا هایلایتر استفاده کنید. ضمنا می توانید در هر لحظه در صفحه Data Highlighter، کلیه هایلایت هایی که انجام پذیرفته را مشاهده کرده و آنها را ادیت کرده و یا از حالت انتشار در آورید و یا حتی آنها را حذف کنید.

اگر صفحات شما دارای استراکچرد دیتا یا اطلاعات ساختار یافته باشند، می توانید گزارش آنها را در گزارش Structured Data در سرچ کنسول مشاهده نمایید. همچنین می توانید با انواع گزارش های مفید و کاربردی دیگر در بخش آموزش سرچ کنسول آشنا شوید تا از آنها جهت انجام سئوی حرفه ای استفاده نمایید.

4 نظر برای “ابزار Data Highlighter در سرچ کنسول

    1. سلام، جایگزینی برای دیتا هایلایتر سرچ کنسول تا این لحظه توسط گوگل معرفی نشده. تلاش کنید که از استراکچرد دیتا در سایتتان استفاده کنید که موتور جستجو از طریق آن، درک بهتری از صفحات سایت داشته باشند.

  1. سلام. چقدر طول می کشه تا اطلاعات ثبت شده در data highlighter در نتایج گوگل نشان داده بشن ؟

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *