گزارش Rich Cards در گوگل سرچ کنسول

گزارش Rich Cards در گوگل سرچ کنسول

بروزرسانی: این گزارش در سرچ کنسول قدیمی در دسترس بود و دیگر در دسترس نیست و به جای  آن می توانید از گزارش اطلاعات ساختار یافته در سرچ کنسول جدید استفاده کنید.

همان گونه که در مقاله “Rich Result چیست” گفته شد، rich card ها نتایجی هستند که در SERP یا همان صفحه نتایج جستجو به صورت کارت نمایش داده می شوند و همانطور که در ابتدا به آن اشاره شد، گوگل این اطلاعات را از طریق اطلاعات ساختار یافته به دست می آورد.

گوگل سرچ کنسول در بخش rich card به شما گزارش می دهد که چه تعداد ریچ کارت در سایت شما وجود دارد و آنها از چه نوعی هستند و همچنین گزارش ریچ کارت هایی که حاوی ارور هستند را نیز به شما ارائه می کند.

به این نکته دقت کنید که اطلاعات ریچ کارت در گوگل سرچ کنسول در حال حاضر فقط برای دستور طبخ غذا، مشاغل، درسها و فیلم (به غیر از فیلمهای تلویزیونی) نمایش داده می شود.

گزارش Rich Cards در گوگل سرچ کنسول
گزارش Rich Cards در گوگل سرچ کنسول

با توجه به تصویر بالا، وضعیت rich card ها در گوگل سرچ کنسول به سه دسته Invalid cards و Enhanceable cards و Fully enhancable cards تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح آنها پرداخته شده است.

  • Invalid cards: مواردی هستند که اطلاعات ساختار یافته آنها دارای دست کم یک مورد ایراد بحرانی (Critical errors) در فیلدهای اجباری اطلاعات ساختار یافته است. Invalid card ها علاوه بر آن ممکن است دارای تعداد یک یا بیشتر ایراد در فیلدهای اختیاری اطلاعات ساختار یافته نیز باشند.
  • Enhanceable cards: مواردی هستند که اطلاعات ساختار یافته آنها دارای حداقل یک مورد غیر بحرانی (non-critical errors) در فیلدهای اختیاری اطلاعات ساختار یافته باشد. کارت های Enhanceable توسط گوگل پردازش می شوند ولی توصیه می کنیم که ایرادهای غیر بحرانی را نیز برطرف نمایید.
  • Fully-enhanced cards: مواردی هستند که در آنها هیچ ایرادی در فیلدهای اجباری و اختیاری اطلاعات ساختار یافته وجود ندارد.

آموزش گزارش های دیگر مانند گزارش اطلاعات ساختار یافته و ابزار Data Highlighter در بخش آموزش گوگل سرچ کنسول وجود دارد که می توانید از آنها در راستای بهینه سازی سایت برای موتور جستجو استفاده نمایید.

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *