تبلیغ در گوگل ادوردز یا سئوی حرفه ای

شاید این پرسش برای شما پیش بیاید که برای SEO سایتتان هزینه کنید و یا برای تبلیغات کلیکی آنلاین مانند سرویس تبلیغات گوگل ادوردز؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید سایت مورد نظر از نظر سئو نیز بررسی شود و با مشخص نمودن اهداف سایت و آنالیز ترافیک ورودی، به این نتیجه رسید که بودجه ای که برای سئوی حرفه ای و تبلیغات آنلاین در نظر گرفته اید به چه نسبتی تقسیم شوند.

بودجه تبلیغات در گوگل:

اینکه چه مقدار در روز یا ماه برای Google AdWords هزینه کنید، اول به بودجه ای که برای تبلیغات در نظر گرفته اید بستگی دارد و سپس به میزان هدفمندی کمپین های تبلیغات گوگل ادوردز شما. به عبارت دیگر هر چقدر بازگشت هزینه تبلیغات برای شما بیشتر باشد و هر چه بازدهی تبلیغات شما بالاتر باشد، شما می توانید هزینه بیشتری را برای ادوردز در نظر بگیرید. به منظور سنجش موفقیت کمپین های Google AdWords بهترین راه استفاده از سرویس Google Analytics است. با اتصال گوگل ادوردز و گوگل آنالیتیکس شما می توانید از بازدهی کمپینهای تبلیغ در گوگل خود مطلع شوید و رفتار کاربرانی که از آن طریق وارد سایت شما شده‌اند را آنالیز کنید.

وب یوز مفتخر است تبلیغات آنلاین شما در گوگل را به بهترین نحو و به صورت مستقیم توسط پارتنر رسمی Google AdWords و همچنین پارتنر رسمی Google Analytics مدیریت کند.

گوگل آنالیتیکس و گوگل ادوردز

متاسفانه افراد و شرکت های بسیاری ادعای Google Partner بودن را می کنند در صورتی که اصول اولیه تبلیغات در گوگل را نمیدانند. پارتنرهای رسمی گوگل دارای پروفایل اختصاصی به صورت public هستند و شما می توانید پارتنر بودن افراد یا شرکت ها را به صورت آنلاین از طریق گوگل استعلام کنید.

هزینه تبلیغ در گوگل ادوردز:

یکی از پارامترهای مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت هر کلیک در گوگل ادوردز، وجود رقیب برای تبلیغات شماست. با فرض اینکه همه شرایط سایت شما و سایت رقیبتان یکسان باشد، تبلیغی که Max-CPC آن بیشتر باشد، در جایگاه بالاتری نمایش داده خواهد شد. مقدار maximum cost per click را شما می توانید در تنظیمات گوگل ادوردز انجام دهید.

اگر شما هیچ رقیبی در گوگل ادوردز نداشته باشید و اگر سایت شما از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، تبلیغات شما با پایین ترین هزینه و در برخی موارد با قیمت 0.01 دلار نمایش داده خواهد شد.

تاثیر سئو بر هزینه تبلیغ در گوگل:

گوگل ادوردز برای محاسبه هزینه هر کلیک از سیگنالهای متفاوتی استفاده میکند که یکی از آن سیگنالها، Quality Score است. گوگل ادوردز برای محاسبه نمره کیفیت از پارامترهای مختلفی استفاده میکند که یکی از آنها اصولی بودن سایت و رعایت دستورالعملهای گوگل وبمستر است. پس اگر کدنویسی یک سایت از دیدگاه سئوی حرفه ای به صورت اصولی انجام شده باشد و محتوای آن نیز هم بر اساس اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو نوشته شده باشد و همچنین متن تبلیغ نیز به صورت اصولی نوشته و کلمات کلیدی نیز پس از keyword researching انتخاب شده باشد، هزینه هر کلیک بر روی تبلیغات در گوگل ادوردز نیز کاهش خواهد یافت.

2 دیدگاه

  1. به نظر من سئو سایت جای خود را دارد و تبلیغ در گوگل هم همین طور. هر دو باید انجام شود و هر دو باید به صورت حرفه ای هم انجام شود که بالاترین بازدهی را داشته باشند. من فکر میکنم که اول باید کار سئو را انجام داد و از یک زمان به بعد برای ادوردز هم برنامه ریزی کرد.

  2. در مورد مقاله تبلیغ در گوگل ادوردز یا سئوی حرفه ای میتونم بگم که هزینه تبلیغات در گوگل نسبتاً خیلی بالاست ولی برای اون دسته از مشاغل که سود مشخصی دارن هرچقدر که تبلغ در گوگل گرون باشه هم می ارزه چون دقیقاً در ازای هر کلیک کاربر احتمال فروش کالا بسیار زیاد هست چون گوگل تبلیغ رو به معنای واقعی هدفمند نشون میده ولی اگر بشه سئوی حرفه ای رو در سایت پیاده سازی کرد که نور علی نوره یعنی سایتی که برای گوگل بهینه سازی شده باشه و سئوی حرفه ای داشته باشه و مثلاً روزی 2000 بازدیدکننده داشته باشه حداقل روزی 1000 دلار انگار هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز رو داده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *