موبایلگدون نام یکی از آپدیت های الگوریتم گوگل است که در تاریخ 21 آوریل 2015 معرفی شد. هدف اصلی Mobilegeddon اولویت دادن به صفحاتی است که روی گوشی های موبایل و سایر دستگاه های همراه مانند تبلت به خوبی نمایش داده می شوند و به اصطلاح موبایل فرندلی هستند. این تغییر در الگوریتم گوگل اثری بر جستجوهای انجام شده توسط کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ندارد و در حال حاضر صرفا روی جستجوهای انجام شده توسط دستگاه های همراه مانند تلفن های هوشمند و تبلت تاثیر میگذارد. کلمه موبایلگدون ترکیب دو کلمه موبایل و آرماگدون است و مفهوم آن این است که سایتی که موبایل فرندلی نباشد، نابود خواهد شد.

کاربر موبایل

الگوریتم موبایلگدون تک تک صفحات سایت را جداگانه بررسی میکند و به آنها رنکینگ میدهد و صفحات تاثیری بر روی یکدیگر ندارد. بدین معنی که صفحات غیر موبایل فرندلی در یک سایت، تاثیری بر رنکینگ دیگر صفحات موبایل فرندلی همان سایت ندارند و به عبارت دیگر، این الگوریتم به صورت site-wide محاسباتش را انجام نمی دهد.

یکی از اصولی که در بهینه سازی سایت با توجه به تعداد بیشتر کاربران موبایلی نسبت به کاربران دسکتاپ و روند افزایشی تعداد آنها باید رعایت شود، رسپانسیو بودن سایت است. همچنین با توجه به پایین تر بودن نسبی سرعت اینترنت و همچنین مشخصات سخت افزاری در دستگاه های همراه نسبت به دسکتاپ، برای سئو حرفه‌ای و موفق باید علاوه بر بهینه کردن سایت برای دسکتاپ، بهینه سازی برای موبایل نیز انجام شود.

یک دیدگاه

  1. سلام سایت من در مورد فروش لوازم آشپزی است و ترافیک موبایل آن قبل از رسپانسیو شدن، 40 درصد بود و الان پس از گذشت یک سال که به سفارش یک نفر سئوکار از رسپانسیو شدن سایتم میگذرد، ترافیک موبایل آن به 65 درصد رسیده و برخی شبها به 75 درصد هم می رسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *