گزارش Internal Links در گوگل سرچ کنسول

گزارش Internal Links در گوگل سرچ کنسول

بروزرسانی: این گزارش به گزارش Links سرچ کنسول جدید منتقل شده است.

در گزارش Internal Links، لینک های داخلی سایت شما به ترتیب تعداد نمایش داده می شوند و با کلیک بر روی هر لینک می توانید صفحاتی که به صفحه مذکور لینک داده اند را مشاهده کنید. صفحه گزارش لینک های داخلی در گوگل سرچ کنسول شامل دو قسمت است.

قسمت اول به شما امکان فیلتر کردن آدرس و یا مسیر را می دهد. با توجه به عکس زیر، آدرس دقیق لینک و یا بخشی از آدرس لینک هایی که مد نظرتان است را در فیلد مربوطه وارد کرده و روی دکمه Find کلیک کنید تا لیست لینک های داخلی بر اساس آدرس یا مسیر مورد نظر شما فیلتر شود.

یافتن لینکهای داخلی
یافتن لینکهای داخلی

در قسمت دوم، لیست همه لینک های داخلی که گوگل بات شناسایی کرده است نمایش داده شده است. لیست مذکور بر اساس تعداد زیاد به کم مرتب سازی شده است.

لیست لینک های داخلی در گوگل سرچ کنسول
لیست لینک های داخلی در گوگل سرچ کنسول

معمولا صفحه اصلی سایت ها یا همان homepage از تعداد لینک داخلی بیشتری برخوردار است و پس از آن معمولا صفحاتی که لینک آنها در منوی اصلی سایت و در فوتر همه صفحات وجود دارند از تعداد بیشتری نسبت به بقیه لینک های داخلی که در متن صفحات وجود دارند برخوردار هستند.

به غیر از لینک های داخلی که در سایت وجود دارد، لینک های خارجی هم در گزارشی جداگانه با نام گزارش Links to Your Site در سرچ کنسول وجود دارند. شما می توانید آن گزارش را به همراه دیگر گزارشات در بخش آموزش گوگل سرچ کنسول در همین سایت مشاهده نمایید و از آنها جهت سئوی سایت مورد نظرتان استفاده کنید.

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *