استراتژی 6 سیگما در سئوی حرفه ای

سئوی حرفه ای سایت با استراتژی 6 سیگما

استراتژی های گوناگونی از نظر تئوری برای سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو وجو دارد. با توجه به تغییرات  و آپدیت های الگوریتم های گوگل، برای سئوی حرفه ای همیشه باید بروز بود و تغییرات الگوریتمها را دنبال کرد و تغییرات مورد نیاز را در سایت اعمال کرد.

سئوی سایت با 6 سیگما:

تئوری شش سیگما در دهه 1980 توسط شرکت موتورولا مطرح شد و شامل تکنیک ها و ابزارهایی برای پیشرفت تولید و اطمینان از حفظ کیفیت است. از 6 سیگما در همه صنایع از جمله صنایع نظامی گرفته تا IT و طراحی سایت می توان استفاده کرد. بدیهی است که از اصول 6 سیگما در SEO اصولی نیز می توان بهره برد.

مراحل بهینه سازی برای موتورهای جستجو با شش سیگما:

تئوری 6 سیگما در سئو شامل تعریف، اندازه گیری، آنالیز سایت، بهبود و کنترل می باشد که در ادامه، هر کدام از موارد به صورت جداگانه توضیح داده شده اند.

شش سیگما در سئوی حرفه ای

۱- تعریف نیاز جهت سئو:

در این مرحله شما باید هدفتان را از سئو تعریف کنید و جامعه هدف سایت را نیز مشخص بفرمایید. به عنوان نمونه شما باید مشخص کنید که هدفتان از بهینه سازی برای موتورهای جستجو، فروش بیشتر و کسب درآمد بالا یا افزایش بازدید از سایت است.

۲- اندازه گیری:

پس از تعریف نیاز و اهداف سئو، نوبت به اندازه گیری می رسد. در این مرحله شما باید موارد متعددی مانند میزان بازدید، رنکینگ به ازای کلمات کلیدی هدف و موقعیت سایت و رقیبان در صفحه نتایج جستجو  را اندازه گیری کنید. از نتایج این اندازه گیری ها در مرحله بعدی استفاده خواهید کرد.

۳- آنالیز و بررسی سایت:

در این مرحله، اطلاعات حاصل از اندازه گیری های مرحله قبلی مورد بررسی قرار می گیرند. به عنوان نمونه، تعداد بازدید از صفحات گوناگون، آمار بازدید صفحات فرود یا landing page، مدت زمان حضور کاربران در صفحات و تعداد بازدید از صفحات به ازای هر کاربر و موارد متعدد دیگر که با توجه به نیاز آنالیز و تحلیل می شوند.

۴- بهبود سایت:

مرحله چهارم سئو با استراتژی 6 سیگما شامل اعمال تصمیماتی برای بهبود سایت با توجه به اطلاعات کسب شده از مرحله قبل یا همان مرحله آنالیز و بررسی و همچنین با توجه به تعاریف اهداف سئو که در مرحله یک انجام شده بود می باشد.

۵- کنترل سایت:

اینک شما تغییراتی را در مرحله قبل در سایت انجام داده اید و حالا نوبت به کنترل تاثیر سئو سایت انجام شده می باشد. پس از انجام هر تغییری در سایت در مرحله چهارم یا همان بهبود سایت، باید مجددا مرحله اندازه گیری و آنالیز انجام شود و همچنین سایت های رقیب نیز باید بررسی گردند. اگر سایت شما از نظر SEO پیشرفت کرده، شما به درستی کار سئو را انجام داده اید.

دقت کنید که جهت سئوی حرفه ای می توانید از استراتژی شش سیگما همانند یک چرخه استفاده کنید تا روند پیشرفت سایت ادامه دار باشد.

Rating: 5

یک نظر برای “سئوی حرفه ای سایت با استراتژی 6 سیگما

  1. بهترین راهکار برای سئوی حرفه ای وب سایت اینه که قدم به قدم با آموزش های گوگل و استانداردهای SEO پیشنهاد شده گوگل پیش بری. سئوی اصولی سایت این نیست که چکار کنیم تا صفحه اول گوگل باشیم ، صفحه اول گوگل موندن مهمه

    Rating: 5

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *