پنگوئن جزئی از الگوریتم هسته گوگل شد

الگوریتم های گوگل برای نمایش صفحات مختلف در صفحه نتایج گوگل از بیش از 200 سیگنال برای محاسبات استفاده می کنند. این سیگنالها شامل مواردی مانند کلماتی که در محتوای صفحات وجود دارند، تکراری نبودن محتوا، موقعیت مکانی کاربر و PageRank و موارد متعدد دیگر می باشد.

الگوریتم پنگوئن گوگل در سال 2012 منتشر شد و در 23 سپتامبر 2016 برای بار هفتم آپدیت گردید. در این بروزرسانی، پنگوئن جزئی از هسته الگوریتم جستجو گوگل شد و این بدان معنی است که دیگر آپدیت های آن به طور رسمی اعلام نخواهد شد.

آپدیت اخیر پنگوئن با دفعات قبل متفاوت بود. این بروزرسانی برای همه زبانها و از جمله زبان فارسی انجام شد.

Real time شدن پنگوئن

قبل از این بروزرسانی، سایت هایی که تحت تاثیر Penguin قرار گرفته بودند، چند وقت یکبار بررسی می شدند و نتیجه به صورت یکجا برای همه آن سایتها اعمال می شد و لی اکنون پنگوئن گوگل به صورت real time یا بلادرنگ رفتار میکند و پس از کراول یک سایت، بلافاصله تاثیر آن در محاسبات صفحه نتایج گوگل اعمال می شود.

گوگل پنگوئن

جزئی نگر شدن پنگوئن

قبل از آپدیت 23 سپتامبر، پنگوئن بر روی کل یک سایت اثر میگذاشت و اکنون تاثیر آن به صورت جزئی تر بر قسمت ها و صفحات گوناگون سایت ها اعمال می شود. در حقیقت پنگوئن جدید، سیگنال های اسپم متفاوتی را درصفحات بررسی و نتیجه را در رنک صفحات اعمال می کند.

گوگل به طور رسمی اعلام نمود که آپدیت های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن دیگر اعلام نخواهند شد و وبمستران تلاش کنند که بر روی تولید محتوا بر اساس دستورالعمل های ضرور گوگل تمرکز کنند و محتوای با کیفیت و جذاب تولید کنند.

2 دیدگاه

  1. الگوریتم پنگوئن گوگل هر سال داره مهمتر میشه اینقدر به روزرسانی شد تا بالاخره جزء هسته الگوریتم گوگل قرار گرفت. نام الگوریتم پنگوئن هم خیلی جالب انتخاب شده. برداشت من از نام پنگوئن اینه سایت های خطاکار را freeze میکنه و نمیگذارد پیشرفت کنند. ممنون از ادمین وب یوز بابت آموزش های سئوی حرفه ای

  2. امیدوارم به روزرسانی جدید الگوریتم پنگوئن باعث بشه وب سایت های کپی کار رو حسابی از جستجوهای گوگل حذف کنه تا اونجایی که میدونم از عهدش بر میاد. با اینکه مشکل کپی بودن مطالب اثر منفی در سئو سایت و رنکینگ میگذارد باز هم خیلی از سایتها مطالب را از یکدیگر کپی میکنند و یا در نهایت با کمی تغییر در سایت خودشان استفاده میکنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *