اخطار گوگل به سایتهای غیر موبایل فرندلی

با توجه با افزایش استفاده کاربران از دستگاه های همراه برای استفاده از اینترنت و با توجه به بیشتر بودن کاربران موبایل از کاربران دسکتاپ، اهمیت موبایل فرندلی بودن سایت ها بیشتر از گذشته احساس می شود و گوگل در این راستا الگوریتم موبایلگدون را در آپریل 2015 معرفی کرد و پس از آن اعلام نمود که از ماه می 2016 ارزش پارامتر موبایل فرندلی بودن را در محاسبات الگوریتمش مجددا بالا برده است.

همچنین این موتور جستجوی معظم در راستای ترغیب بیشتر سایت های غیر موبایل فرندلی برای موبایل فرندلی شدن، اقدام به نمایش پیغام Your site is not mobile-friendly در پایین لینک سایت در صفحه نتایج جستجوی انجام شده توسط دستکتاپ نمود.

صفحه شما موبایل فرندلی نیست

  • پیغام mobile-friendly نبودن سایت فقط به مالکان سایت هایی که مالکیت آنها در گوگل سرچ کنسول تایید شده است نمایش داده می شود.
  • در صورتیکه سایت شما اپلیکیشن داشته باشد و پیام دانلود اپلیکیشن برای کاربرانی که از موبایل استفاده میکنند نمایش داده شود (مانند تصویر زیر)، پیغام Your site is not mobile-friendly دیگر نمایش داده نمی شود.

app interstitials

طبق اعلام گوگل، این افزایش اهمیت پارامتر موبایل فرندلی بودن در حال حاضر فقط برای جستجوهای انجام شده توسط تلفن های همراه اعمال می شود و بر روی جستجو های انجام شده توسط تبلت اثری ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *