گزارش اسپم, لینکهای پولی و بدافزار

اگر شما اطلاعاتی در نتایج جستجوی گوگل پیدا کردید که باور داشتید که در نتیجه اسپم، لینک های پولی یا بدافزار بوده است، شما می توانید آن را به گوگل گزارش کنید.

گزارش اسپم

اگر سایت اسپمی مشاهده کردید، در مورد آن به گوگل بگویید. webspam team گوگل با جدیت تمام این گونه گزارشها را بررسی می کند.

فرم گزارش اسپم (جهت ارسال به حساب کاربری گوگل نیاز است)

گزارش لینک های پولی

خرید و فروش لینک هایی که PageRank را انتقال می دهند، اثر منفی در کیفیت نتایج جستجو دارد. مشارکت در link schemes نقض دستورالعمل گوگل وبمستر است و می تواند اثر منفی روی رنک یک سایت در نتایج جستجو بگذارد.

اگر باور دارید که سایتی در خرید یا فروش این لینکها نقش داشته است، لطفا در مورد آن از طریق فرم گزارش لینک های پولی به گوگل گزارش دهید.

بدافزار

اگر فکر می کنید که سایتی به بدافزار یا همان malware و یا نرم افزارهای مخرب آلوده است، لطفا آن را از طریق فرم گزارش بدافزار به گوگل گزارش دهید تا این شرکت بتواند در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهد.

گزارش اسپم, لینکهای پولی و بدافزار

🔗 منبع: Google Search Console Help

2 دیدگاه

  1. سلام، متشکرم بابت اینکه به فرهنگ سازی در فضای وب کمک میکنید، من استاد دانشگاه صنعتی شریف و خواننده جدید مطالب سایت وب یوز هستم، معتقدم زمانی یک سازمانی در سطح کلان به رشد و محبوبیت می رسد که خدمات مطلوب، صادقانه و با کیفیت به مشتریان خود ارائه دهد و گوگل به معنی واقعی به این مهم پرداخته است و حال که یک بستر ارزشمند جهانی در زمینه کسب اطلاعات تبدیل شده است متاسفانه برخی از سایت ها به هرنحوی به غیر از تحمل زحمت و درج محتوای ارزشمند میخواهند در صدر نتایج گوگل قرار بگیرند، شایسته است زمانیکه گوگل به جهانیان برای رفع مشکلاتشان کمک میکند این وظیقه انسانی را متقبل شویم و به بهبود الگوریتم و ارائه خدمات گوگل کمک کنیم. شاید ریپورت سایت های اسپم، گزارش سایت های فروشنده لینک و بد افزارها به نظر برخی از کاربران کوچک یا بی فایده باشد ولی به نظر مدرسان و متخصصان سئو و بهینه سازی سایت ها (مثل سایت وب یوز) همیشه یکی از موثرترین کمک ها به موتورهای جستجو می باشد تا روز به روز هوشمندتر شوند. بسیار خوشحالم از آشنایی با شما و مطالعه محتوای ارزشمند سایت وب یوز – با احترام – محمدعلی پناهیان

    • سلام و وقت بخیر جناب پناهیان گرامی، کامنت شما باعث دلگرمی مجموعه وب یوز است. پیرو فرمایش جنابعالی، گوگل با آپدیتهای مکرر الگوریتمش همیشه در حال توسعه و بهبود کیفیت نتایج جستجوست ولی به هر حال ممکن است سایت هایی باشند که از قوانین گوگل سرپیچی کرده باشند و گزارش آنها مطمئنا در روند توسعه الگوریتم و برخورد با سوء استفاده گران مفید خواهد بود و تیم webspam گوگل با جدیت این گزارش ها را بررسی میکند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *