scraped content

محتوای گرفته شده یا Scraped content

بسیاری از افراد تصور می کنند که افزایش تعداد و حجم صفحات بر روی سایتشان یک استراتژی بلند مدت خوب است. به همین دلیل برخی از وبمستران بدون توجه به نوع و مرتبط بودن محتوای سایت های معتبر دیگر، از محتوای آنها جهت افزایش تعداد صفحات سایت خودشان استفاده می کنند. محتوایی که به طور خالص از سایت های دیگر حتی از منابع با کیفیت بالا گرفته شده باشد، هیچ ارزشی افزوده ای را برای بازدیدکنندگان سایت شما نسبت به سایت اصلی ندارد مگر اینکه خدمات کاربردی و یا محتوایی که خودتان تولید کرده اید را به سایتتان اضافه کنید. استفاده از محتوای سایت های دیگر ممکن است باعث نقض قوانین کپی رایت شود و مالک محتوا می تواند درخواست حذف صفحه، صفحات و حتی کل سایت خاطی از ایندکس گوگل را برای گوگل ارسال کند.

ارزشش را دارد که برای ساخت محتوای جدید و غیر تکراری که سایت شما را با دیگران متمایز کند زمان صرف کنید. این کار باعث بازگشت بازدیدکنندگان به سایت شما می شود و همچنین نتایج مفید بیشتری برای کاربرانی که در گوگل جستجو می کنند فراهم می کند.

برخی از نمونه های Scraped عبارتند از:

سایت هایی که محتوای سایت های دیگر را بدون اضافه کردن محتوای جدید و غیرتکراری و یا هر گونه ارزش افزوده دیگر، کپی و منتشر می کنند.

متن گرفته شده

سایت هایی که محتوا را از سایت های دیگر کپی می کنند و کمی آن را تغییر می دهند (به عنوان مثال با جایگزین کردن مترادف ها یا استفاده از تکنیک های خودکار) و مجدد منتشر می کنند.
سایت هایی که محتوای feed سایت های دیگران را بدون ارایه هر گونه مزیت دیگری به کاربران، مجدد منتشر می کنند.
سایت های اختصاص داده شده برای نگهداری محتوا مانند ویدئو، تصاویر و یا دیگر رسانه های سایت های دیگر، بدون ارایه ارزش افزوده یا خدمات قابل توجه به کاربر.


منبع: Google Search Console Help

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *