سئوی حرفه ای و سایت موبایل فرندلی سریع

کاربران موبایل این روزها بیش از هر زمان دیگری از موبایل یا تبلت خود جهت استفاده از اینترنت بهره می برند و انتظار آنها هر روز از سایتها بیشتر می شود. طبق بررسی که توسط گوگل بر روی 10000 سایت انجام شده است، میانگین سرعت بارگذاری آن سایت ها از طریق شبکه 3G بر روی موبایل 19 ثانیه بوده که این زمان بسیار ناامید کننده است چرا که بر اساس همان تحقیق، 53 درصد از کاربران موبایلی در صورت باز نشدن یک صفحه در مدت 3 ثانیه، از آن صفحه ناامید شده و به سراغ صفحه دیگری خواهند رفت.

بارگذاری سایت در سه ثانیه

ارتباط سرعت سایت موبایل فرندلی با سئوی حرفه ای

پارامترهای متعددی در بهینه سازی حرفه ای حائز اهمیت هستند که یکی از آنها پارامتر سرعت بارگذاری صفحه است. با توجه به اینکه تعداد زیادی از کاربران موبایلی از اینترنت دستگاه موبایل خود استفاده می کنند و همچنین با توجه به اینکه بسیاری از کاربران موبایلی در خارج از خانه و در حین حرکت از اینترنت استفاده می کنند و ضمنا به دلیل ضعیف تر بودن سخت افزار موبایل و تبلت نسبت به کامپیوتر و لپ تاپ، سرعت بارگذاری صفحه بر روی تلفن های هوشمند و دیگر دستگاه های همراه اهمیت دوچندان پیدا میکند.

با توجه به مقایسه ای که در ادامه به آن اشاره شده، سریع تر بودن یک سایت ارتباط مستقیم با جذب کاربر موبایل و نگاه داشتن وی در سایت دارد.

مقایسه سایت سریع و کند

طبق تحقیق گوگل، سایتهایی که در مدت زمان 5 ثانیه بر روی موبایل باز می شوند نسبت به سایتهایی که در 19 ثانیه بارگذاری می شوند برتریهای زیر را دارند:

35 درصد bounce rate پایین تر

70 درصد مدت زمان سپری شده بیشتر در سایت

25 درصد نمایش تبلیغ بیشتر

100 درصد درآمد بیشتر از تبلیغ

با توجه به این تحقیق طراحی وبسایت موبایل فرندلی سریع بر اساس اصول طراحی سایت برای موبایل و همچنین طراحی سایت امپ بسیار دارای اهمیت خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *