امنیت سایت از دیدگاه سئوی حرفه ای

امنیت سایت از دیدگاه سئوی حرفه ای

یکی از اهداف هکرها برای آسیب رساندن به وب سایت ها، SEO است. در بسیاری از موارد، سایت های هک شده از نظر سئو آسیب جدی می بینند و در نتیجه با افت رنک در موتورهای جستجو مواجه می شوند. گوگل تصویر زیر را در آستانه سال نو میلادی تحت کمپین #NoHacked پابلیش نمود. معنی این عکس این است که SEO spam می تواند مشتریان احتمالی را به سایتهای مخرب هدایت کند و منجر به از دست رفتن فروش شود. در نتیجه امن نگاه داشتن وب سایت یک مقوله جدا نشدنی از سئو است و یک سئوکار حرفه ای همیشه باید امنیت سایت را مد نظر داشته باشد و در صورت لزوم از افرادی که متخصص امنیت سرور و یا سایت هستند بهره ببرد.

سئو اسپم
NoHacked Photo by Google

گوگل سرچ کنسول و امنیت وب سایت:

سرویس گوگل سرچ کنسول یک ابزار برای سئوکاران، وبمستران و دارنگان وب سایت ها است که توسط آن می توان از برخی ایرادات سایت از دیدگاه سئو مطلع شد و با توجه به آمار و اطلاعاتی که گوگل از این طریق به وبمستران می دهد، امکان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو وجود دارد. اگر هنوز سایت خود را در Google Search Console اضافه نکرده اید، همین الان این کار را انجام دهید. ضمنا می توانید از مقاله آموزش اضافه کردن سایت در گوگل سرچ کنسول بهره ببرید.

یکی از کاربردهای گوگل سرچ کنسول در زمینه امنیت این است که هنگامی که گوگل تشخیص دهد که سایتی هک شده است و یا دچار مشکلات امنیتی از نظیر فیشینگ، URL injection و موارد مشابه شده، به وبمستر با ذکر مشکل بوجود آمده، اطلاع رسانی میکند و وبمستر نیز می تواند پس از برطرف کردن مشکلات بوجود آمده، درخواستی به نام reconsideration request برای گوگل ارسال کند تا گوگل مجدد سایت وی را بررسی کند و در صورت تایید برطرف شدن مشکل توسط گوگل، وضعیت سایت از نظر رنکینگ در موتور جستجو به حالت قبل باز گردد.

کمپین جهانی NoHacked برای آگاهی رسانی در مورد امنیت وب:

در ماه جون سال 2014، گوگل کمپین جهانی NoHacked را در شبکه های اجتماعی با هدف افزایش آگاهی وبمستران و مالکان سایت ها در مورد امنیت وب راه اندازی کرد و هر ساله مطالبی را تحت عنوان #NoHacked منتشر میکند. شما می توانید با جستجوی #NoHacked مطالب مفیدی را در این ارتباط پیدا کنید.

Rating: 5

2 نظر برای “امنیت سایت از دیدگاه سئوی حرفه ای

  1. سلام استاد جعفری، ای کاش همه دارندگان وبسایت متوجه می شدند که سئو خیلی گسترده است و امنیت و تنظیمات سرور هم جزئی از سئو هستند و نباید در کوتاه مدت و با خرید چند تا بکلینک انتظار معجزه داشت. باشد که ایرانیان به دنبال بکلینک نباشند و به فکر ارتقا رنک سایت در گوگل از راههای مثبت و پایدار باشند.
    تشکر می کنم بابت سایت پرباری که دارید.

    Rating: 5
  2. مقاله امنیت سایت از دیدگاه سئوی حرفه ای خیلی جالب بود اصلا وقتی یک سایت امنیت نداشته باشه و دائم هک بشه یا داون بشه نمیتونه SEO حرفه ای داشته باشه گوگل هم که با کمپین جهانی NoHacked برای اطلاع رسانی در مورد امنیت وب سایت خدائیش مثل همیشه شاهکار کرده.
    ممنون از سایت بی نظیر وب یوز

    Rating: 5

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

Your email address will not be published.