برنامه های وابسته یا Affiliate

گوگل به شما توصیه می کند که وب سایتی با محتوای اصل که ارزش افزوده برای کاربران داشته باشد را ایجاد کنید. این امر به ویژه برای سایت هایی که در برنامه های affiliate شرکت دارند بسیار حائز اهمیت است. به طور معمول وب سایت های affiliate، توضیحات محصولات را از سایت اصلی برداشته و به کاربر نمایش می دهد. این امر تاثیر بدی روی رنکینگ این گونه سایت ها دارد، زیرا آنها دارای محتوای واحد کافی نیستند که بین آنها با سایر سایت های روی وب تمایز ایجاد کند.

گوگل معتقد است که وب سایت های صرفا وابسته یا دارای محتوای جدید کم، ارزش افزوده ای را برای کاربران وب فراهم نمی کنند. مخصوصا اگر آنها جزئی از یک برنامه باشند که محتوا را در بین صدها سایت affiliate توزیع می کند. اینگونه سایت ها به طور کلی به صورت سایت های cookie-cutter یا تمپلیت های بدون هیچ محتوای اصلی ظاهر می شوند. به دلیل اینکه صفحه نتایج جستجو می تواند تعدادی از این سایت ها که همگی محتوای یکسان دارند را نمایش دهد، در نتیجه سایت های affiliate با محتوای اندک، باعث مختل شدن عملکرد کاربر می شود.

توصیه های گوگل در مورد سایت های affiliate

  • همه سایت هایی که در برنامه وابسته شرکت دارند، سایت affiliate با محتوای کم نیستند. سایت های وابسته خوب، به عنوان مثال با بازبینی محصول، رتبه بندی و مقایسه محصولات، ارزش افزوده تولید می کنند. اگر شما در یک برنامه وابسته شرکت می کنید، جهت ارتقا rank و متمایز شدن وب سایتتان، مواردی هست که می توانید رعایت کنید.
  • محتوای برنامه affiliate باید بخش کوچکی از محتوای سایت شما باشد.
  • از خود بپرسید که چرا یک کاربر باید ابتدا از سایت شما به جای سایت فروشنده اصلی بازدید کند. اطمینان حاصل کنید که سایت شما ارزش افزوده قابل توجهی  فراتر از انتشار مجدد محتوای فروشنده اصلی برای کاربر دارد.
  • در هنگام انتخاب برنامه affiliate، دسته بندی کالا را با در نظر گرفتن جامعه هدفتان انتخاب کنید. هر اندازه برنامه affiliate برای محتوای سایت هدفمند تر باشد، ارزش افزوده آن بیشتر خواهد بود و در نتیجه احتمال افزایش رنک در نتایج جستجوی گوگل و درآمد حاصله از وبسایت نیز بالاتر خواهد رفت. به عنوان مثال یک سایت در مورد کوهنوردی در آلپ می تواند به عنوان پارتنر وابسته به یک ارائه کننده کتاب کوهنوردی در نظر گرفته شود تا یک ارائه کننده تجهیزات اداری.
  • از وب سایت خود برای ساخت انجمن در میان کاربران استفاده کنید. این امر به پیدایش خوانندگان وفادار کمک میکند و همچنین منبعی از اطلاعات را روی موضوعی که شما می نویسید به وجود می آورد. به عنوان مثال تالارهای گفتگو، بازبینی های کاربران و بلاگ ها، همه محتوای منحصر به فرد ارائه می دهند و ارزش افزوده به کاربرها می افزایند.
فروم
  • محتوای خود را متناسب و به روز نگهدارید. اطلاعات تازه و جدید احتمال کراول crawl شدن توسط گوگل بت و کلیک شدن توسط کاربران را افزایش می دهد.
  • محتوای منحصربه فرد و مرتبط برای کاربران ارزش افزوده دارد و سایت شما را از سایر سایت های وابسته متمایز می سازد و احتمال داشتن رنک خوب در نتایج جستجوی گوگل را بالا می برد.

🔗 منبع: Google Search Console Help

یک دیدگاه

  1. به نظر من سایت ها با ساختار affiliate دیگر منسوخ شده اند و کاربران بیشتر می پسندند که برای سایت های مرجع و اطلاعات موثق وقت بگذارند و بطور کل واسطه ها نقش خیلی مهمی افشا نمیکنند مگر اینکه خود به عنوان یک مرجع معتبر شناخته شوند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *