ایجاد صفحات با رفتار مخرب

وجود هر گونه محتوا یا نرم افزار در وب سایت شما که رفتار آن با کاربر به غیر از آنچه که کاربر انتظار آن را دارد باشد، نقض دستورالعمل های گوگل وبمستر است. این شامل هر چیزی است که در محتوا به صورت غیر منتظره تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، دانلود یا اجرای فایل بر روی کامپیوتر کاربر بدون رضایت آنهاست و یا هر چیزی که با سیاست نرم افزار ناخواسته گوگل Unwanted Software Policy منطبق نباشد، به عنوان رفتار مخرب تلقی می گردد. چرا که قصد گوگل نه تنها نمایش دادن نتیجه جستجوی مناسب به کاربرانش است، بلکه امن نگاه داشتن آنها در اینترنت هم از اهداف گوگل است.

malicious

نمونه هایی از صفحات با رفتار مخرب

  • تغییر یا دستکاری محل محتوا روی صفحه به طوری که وقتی کاربران گمان می کنند که روی بخش خاصی از لینک یا دکمه کلیک می کنند در واقع آن کلیک توسط قسمتی دیگر از صفحه ثبت و اعمال می شود.
  • نمایش آگهی های جدید یا پاپ آپ ها روی صفحات، تعویض تبلیغات موجود در یک صفحه وب با تبلیغات دیگر، ارائه و یا نصب هر نرم افزاری که این کارها را انجام می دهد.
  • نصب فایل ناخواسته در حین دانلود فایلی که کاربر متقاضی آن بوده است.
  • نصب نرم افزارهای مخرب، تروجان ها، نرم افزارهای جاسوسی، تبلیغات و یا ویروس ها بر روی کامپیوتر کاربر.
  • تغییر صفحه خانه یا همان homepage مرورگر کاربر بدون اجازه وی
  • تغییر موتور جستجوی پیشفرض مرورگر کاربر بدون رضایت آگاهانه وی


🔗 منبع: Google Search Console Help

2 دیدگاه

  1. سلام مثالهایی که در مورد ایجاد صفحات با رفتار مخرب در سایت زدید خیلی خوب بود ولی خط ابتدایی مقاله را هرچقدر خوندم متوجه نشدم میشه بی زحمت توضیح بدید؟

    • سلام خانم محمودی، طبق مثالهای ارائه شده، پاراگراف اول به صفحاتی اشاره دارد که عملکرد آنها بر خلاف چیزی است که کاربر انتظار آن را دارد. به عنوان مثال باز شدن یک pop-up ناخواسته و یا نصب یک نرم افزار بدون اجازه کاربر، به عنوان رفتار مخرب تلقی می شود و نقض راهنمای گوگل وبمستر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *