در مقاله قبلی در مورد مزیت داشتن صفحات AMP و تاثیر AMP بر رنکینگ سایت توضیح داده شد. همان طور که میدانید گوگل از فوریه 2016 شروع به نمایش صفحات امپ در صفحه نتایج جستجو بر روی دستگاه های موبایل نمود.اخیرا گوگل اعلام نمود که به زودی صفحات AMP را نه تنها برای سایت های خبری و بلکه برای همه سایت ها در نتایج جستجوی انجام شده با موبایل نمایش خواهد داد.

از ابتدای معرفی پروژه امپ، سایت های خبری بزرگ شروع به تولید صفحات امپ نمودند ولی حرکت قابل توجهی در سایت های بزرگ غیر خبری مشاهده نشد. حالا شرکت eBay اعلام نمود که بیش از 8 میلیون صفحه امپ تولید کرده و با سرعت در حال افزایش صفحات AMP است.

اگر به نمونه صفحه امپ زیر دقت کنید، متوجه خواهید شد که eBay در آدرس صفحات امپ از /amp/ استفاده کرده و اگر /amp/ را از آدرس حذف کنید، صفحه عادی را خواهید دید. (سایت ebay با IP ایران باز نمی شود)

کتگوری iPhone 5s 16GB (نمونه صفحه غیر AMP)

کتگوری iPhone 5s 16GB (نمونه صفحه AMP)

اینکه از چه پارامتری در آدرس صفحات امپ استفاده شود (در مثال بالا از /amp/ استفاده شده بود) کاملا اختیاریست و می تواند در قسمتهای مختلف وبسایت از چند روش مختلف استفاده کرد. همچنین پارامتر مذکور در هرکجای آدرس می تواند باشد. به عنوان نمونه ما در سایت وب یوز از پارامتر /amp/ در انتهای آدرس هر صفحه استفاده کرده ایم و شما با اضافه کردن /amp/ به انتهای آدرس همه نوشته ها می توانید نسخه امپ همان صفحه را مشاهده بفرمایید.

مقاله سایت eBay امپ شد (نسخه AMP)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *