نمایش صفحات امپ در Google Now

همان طور که در مقاله لزوم طراحی سایت امپ گفته شد، پروژه AMP از اکتبر 2015 شروع به فعالیت نمود و گوگل از آن موقع تا کنون در حال توسعه پروژه امپ بوده و همواره کاربرد صفحات امپ را در نتایج جستجو گوگل بیشتر کرده است. در اوایل انتشار پروژه، فقط سایت های خبری که دارای صفحات امپ بودند در صفحات نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شدند. سپس گوگل به تدریج سایت های با موضوعات دیگر را نیز پوشش داد و اکنون تقریبا احتمال نمایش نتایج جستجو به صورت AMP برای هر نوع سایتی که دارای صفحات امپ باشد وجود دارد.

AMP rich cards on Google Now
نمایش کارت های امپ در Google Now

طراحی سایت امپ را جدی بگیرید

در راستای کاربردی تر شدن پروژه امپ، اخیرا گوگل اقدام به نمایش کارت های AMP در سرویس Google Now خود نمود و بدین ترتیب بار دیگر بر اهمیت حرکت به سمت طراحی سایت با در نظر گرفتن صفحات امپ و یا توسعه امپ تاکید نمود.

یکی از علل تاکید گوگل بر طراحی سایت امپ، افزایش کاربران موبایلی اینترنت است به طوریکه بیش از نیمی از جستجوهای انجام شده در گوگل توسط دستگاه های همراه انجام می شود و در دستگاه های همراه به دلایل محدود بودن سخت افزار و سرعت اینترنت و همچنین وقت کاربر، بارگذاری سریع صفحات باعث ماندگاری بیشتر کاربر در سایت می شود، بنابراین طراحی سایت موبایل فرندلی سریع یکی از اصول اولیه و بسیار مهم در طراحی سایت و سئوی حرفه ای است.

از چهار ماه پیش در مارچ 2017 نیز موتور جستجوی بایدو چین از صفحات امپ پشتیبانی می کند و سایت های بزرگی مانند لینکداین و توییتر هم که از ابتدا از این پروژه حمایت کردند. همه علائم حاکی از آن است که داشتن سایتی با صفحات امپ از جمله مواردی است که همه طراحان و برنامه نویسان وب باید مد نظر داشته باشند. چراکه اگر هم اکنون در حال طراحی سایت هستید و AMP را نادیده گرفته اید، ممکن است در آینده نه چندان دور مجبور به طراحی مجدد و پرداخت هزینه گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *