pigeon-algorithm

الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر گوگل نام یکی از آپدیت های الگوریتم گوگل است که در 24 جولای 2014 با هدف افزایش رنکینگ لیستینگ و کسب و کارهای محلی در جستجو منتشر شد.
نام کبوتر بدان جهت انتخاب شده که این پرنده از هر محلی که رها شود به سمت موقعیت محل زندگیش باز می گردد.
این آپدیت هم بر نتایج جستجو در نقشه گوگل و هم در موتور جستجوی گوگل تاثیر دارد. الگوریتم کبوتر گوگل، نتایج جستجو را بر اساس موقعیت کاربر و  همچنین کسب و کارهای ثبت شده در اطراف موقعیت کاربر ارائه می دهد. گوگل اعلام نمود که این آپدیت باعث بهبود پارامترهای موقعیت و فاصله در الگوریتم رنکینگ نیز  شده است.

الگوریتم کبوتر گوگل

در ابتدای منتشر شدن الگوریتم کبوتر، تعداد زیادی بازخورد از سایت ها و وب مستر ها مبنی بر افت و یا افزایش رنک به گوگل ارسال شد و علت آن هدفمند شدن جستجوهای انجام شده با توجه به موقعیت مکانی کاربر بود.
با توجه به افزایش جستجو در اینترنت توسط دستگاههای همراه مانند موبایل و تبلت، الگوریتم کبوتر هر چه بیشتر کاربران را در یافتن نتایج دلخواهشان یاری می کند.

Rating: 5

3 نظر برای “الگوریتم کبوتر

  1. سلام
    الگوریتم ها را بخوایم روی وب سایت ما بهینه کنید که بر اساس استاندارد هر الگوریتم سئو بشه چطوری سفارش بدیم و حداقل هزینه از چند شروع میشه

    Rating: 5
  2. سلام، به عبارت دیگر الگوریتم کبوتر تلاش میکند که نتیجه جستجوهای محلی را بهتر کند و این کار را با در نظر گرفتن فاصله کاربر تا موقعیت مشاغل محلی می کند تا در صورتیکه که کاربر جستجوکننده بخواهد از طریق گوگل یک فروشگاه را در اطراف خود بیابد، راحت تر بتواند آن را پیدا کند.

    Rating: 5

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *