hummingbird algorithm

الگوریتم مرغ مگس خوار

مرغ مگس خوار نام یک الگوریتم جستجوی استفاده شده توسط گوگل است که از 30 آگوست 2013 رسما شروع به کار نمود. انتخاب نام مرغ مگس خوار به دلیل سریع بودن و با دقت بودن این پرنده بوده است.

الگوریتم مرغ مگس خوار با تمرکز بیشتر روی تک تک کلمات و مترادف های آنها در یک عبارت سرچ شده و همچنین با در نظر گرفتن معنای کل عبارت سرچ شده، بهترین نتایج را به کاربر نمایش می دهد. Google Hummingbird میتواند متن صفحات و همچنین هدف یک فرد از انجام یک جستجو را تشخیص دهد که به این مفهوم، جستجوی معنایی گفته می شود.

به عبارت دیگر الگوریتم مرغ مگس خوار برای درک بیشتر هدف کاربر طراحی شده است و صرفا یافتن کلمات جستجو شده در بین کلمات یک صفحه مد نظر نیست، بلکه معنای عبارت جستجو شده و هدف کابر جستجو کننده مد نظر است.

تفاوت آپدیت پاندا و کبوتر با الگوریتم مرغ مگس خوار:

آپدیت پاندا و آپدیت کبوتر و امثال آنها روی قسمتی از الگوریتم هسته تاثیرگذار هستند ولی آپدیت مرغ مگس خوار در حقیقت تعویض کل هسته اصلی الگوریتم بود.

تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر جستجوی صوتی؟

سرویس جستجوی صوتی گوگل از سال ۲۰۱۱ شروع به کار کرد. با توجه به اینکه افراد در جستجوی صوتی معمولا از جملات استفاده می کنند و به عنوان مثال سوالهایی را از گوگل می پرسند، حالا گوگل با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار درک بهتری از سوالات صوتی کاربران دارد. به عنوان مثال اگر در قبل از این آپدیت، کاربری در گوگل عبارت زیر را جستجو می کرد، در صفحه نتایج گوگل، صفحاتی را می دید که در آنها کلمه buy و iphone6 آمده باشد ولی اکنون گوگل متوجه می شود که منظور شما دقیقا فروشگاههایی است که در اطراف موقعیت فعلی شما قرار دارند و البته الگوریتم مرغ مگس خوار به عنوان هسته اصلی الگوریتم جستجوی گوگل از آپدیتهای دیگر مانند الگوریتم کبوتر و غیره برای ارايه بهترین نتیجه به کاربر استفاده می کند.

where is the nearest place to buy iphone6 store

علاوه بر توضیحات بالا، الگوریتم مرغ مگس خوار می تواند اطلاعات را از درون محتوای سایت ها استخراج کند و آنها را با هدف رساندن هر چه سریعتر کاربر به هدفش مانند تصویر زیر به صورت Knowledge Graph نمایش دهد.

Tehran knowledge graph

یکی از نکاتی که باید سئوکارها به آن توجه کنند، استفاده از استراکچرد دیتا است که به الگوریتم مرغ مگس خوار کمک میکند که درک بهتری از وبسایت داشته باشد.

Rating: 5

2 نظر برای “الگوریتم مرغ مگس خوار

  1. سلام
    با تشکر از مطالب جالبی که در اختیار کاربران قرار می دهید که در هیچ سایتی نمی شه مشابه اون را دید. یه سوال دارم آیا گوگل از همه ی الگوریتم ها همزمان استفاده می کنه ؟

    Rating: 5
    1. سلام. بله، در صورت نیاز و با توجه به نوع جستجوی انجام شده، از همه الگوریتم ها استفاده می کند. همانطور که در مقاله اشاره شد، الگوریتم مرغ مگس خوار به عنوان هسته اصلی الگوریتم است و الگوریتم های پاندا و پنگوئن و امثال آنها نیز به عنوان قسمتی از الگوریتم در حال کار هستند.

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *