گزارش International Targeting در سرچ کنسول

گزارش International Targeting در گوگل سرچ کنسول شامل دو بخش زبان و کشور است که هم برای سایت های چند زبانه کاربرد دارد و هم برای مشخص کردن کاربران هدف یک سایت.

  • در بخش Language، گزارش صفحات چند زبانه سایت نمایش داده می شود. تعداد صفحه یا صفحاتی که با بیش از یک زبان منتشر شده اند و از تگ hreflang در head صفحه به درستی استفاده کرده اند، در نمودار Hreflang Tag به رنگ آبی نمایش داده می شود و صفحاتی که از hreflang به درستی استفاده نکرده اند در نمودار Hreflang Tags with Errors به رنگ قرمز نمایش داده می شوند.
گزارش International Targeting در سرچ کنسول
گزارش International Targeting در سرچ کنسول

در بخش دستورالعملهای گوگل وبمستر در مورد قوانینی که در مورد سایت چند زبانه مد نظر گوگل است توضیحات بیشتری داده شده است.

  • در بخش Country این امکان وجود دارد که برای گوگل مشخص کنید که هدف سایت شما کدام کشور است. البته در صورتیکه دامنه سایت شما از نوع کشوری یا Country Code TLD باشد، نیازی به انجام کار خاصی در این قسمت نیست و کشور مورد هدف سایت با توجه به TLD، به صورت خودکار تنظیم شده و غیر قابل تغییر است. به عنوان مثال در صورت استفاده از دامنه ir، کشور ایران به صورت خودکار انتخاب خواهد شد.
تعیین کاربران کشور مورد هدف
تعیین کاربران کشور مورد هدف

مشخص کردن کاربران کشور مورد هدف در سرچ کنسول، یک سیگنال برای گوگل بات است که در جستجوهای انجام شده توسط کاربران کشوری که انتخاب شده است تاثیر اندکی می گذارد. توجه داشته باشید که انتخاب به عنوان مثال کشور ایران از لیست برای یک دامنه، به معنای این نیست که دیگر سایت مورد نظر در کشورهای دیگر در صفحه نتایج گوگل نمایش داده نشود.

اگر سایت شما چندزبانه است می توانید در گزارش Search Analytics با استفاده از فیلتر کشور، ورودی های ارگانیک از کشورهای مختلف را مشاهده و با یکدیگر مقایسه کنید. گزارشات و ابزارهای دیگر Search Console نیز در همین وبسایت در بخش آموزش گوگل سرچ کنسول آموزش داده شده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *