گزارش Structured Data در گوگل سرچ کنسول

گزارش Structured Data در گوگل سرچ کنسول

در گزارش Structured Data، انواع اطلاعات ساختار یافته‌ای که در سایت استفاده شده است نمایش داده می شوند. به عنوان نمونه همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در بین صفحات سایت، تعداد 826 آیتم دارای اطلاعات ساختار یافته (استراکچرد دیتا) هستند و 156 آیتم دارای ارور نیز وجود دارد و در مجموع از 6 نوع اطلاعات ساختار یافته استفاده شده است که نوع hatom آن دارای ارور می باشد.

گزارش ایرادهای اطلاعات ساختار یافته در سرچ کنسول
گزارش ایرادهای اطلاعات ساختار یافته در سرچ کنسول

در زیر نمودار، در ستون اول که Data Type نام دارد، بر روی هر آیتم می توانید کلیک کنید تا جزئیات ارور موجود در صفحات را مشاهده کنید. همچنین در ستون دوم به نام Source نیز استاندارد استراکچرد دیتای استفاده شده نمایش داده می شود.

همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، در حال حاضر الگوریتم های گوگل از استراکچرد دیتا به عنوان سیگنالی برای محاسبات رنکینگ صفحه استفاده نمی کنند ولی وجود استراکچرد دیتا به دلیل تاثیری که در شیوه نمایش نتایج جستجو در موتور جستجو می گذارد، می تواند به صورت غیر مستقیم بر رنکینگ صفحات تاثیر بگذارد. بنابراین از دید سئوی حرفه ای، وجود اطلاعات ساختار یافته متناسب با محتوای سایت از اهمیت زیادی برخوردار است.

در صورتیکه امکان استفاده از قابلیت های اطلاعات ساختار یافته بنابر هر دلیلی مانند مشکلات فنی یا مالی وجود نداشت، می توانید با استفاده از ابزار Data Highlighter که در بخش آموزش گوگل سرچ کنسول در مورد آن توضیح داده شده، ساختار برخی از صفحات را برای گوگل تعریف کنید.

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *