گزارش AMP در سرچ کنسول

گزارش AMP سرچ کنسول

در این گزارش، مشکلات مربوط به صفحات AMP سایت به شما نمایش داده می شود. (در مورد AMP در فصل Accelerated Mobile Pages توضیح داده شد است). گزارش AMP دارای سه بخش است.

گزارش صفحات امپ در سرچ کنسول
گزارش صفحات امپ در سرچ کنسول

جزئیات گزارش AMP گوگل سرچ کنسول

  • با کلیک بر روی گزینه Error، می توانید لیست ایرادهای صفحات AMP را با ذکر تعداد مشاهده کنید و با کلیک بر روی هر کدام، آدرس صفحاتی که دارای آن ایراد هستند را رویت کنید. صفحاتی که دارای error هستند از ایندکس صفحات امپ گوگل خارج می شوند و باید مشکل آنها هر چه زودتر برطرف شود.
  • با کلیک بر روی گزینه Valid with warnings، می توانید لیست اخطارهایی که صفحات AMP شما دارند را با ذکر تعداد مشاهده کنید. صفحاتی که دارای اخطار هستند، در ایندکس گوگل به عنوان صفحه امپ وجود دارند ولی بهتر است که هر چه زودتر نسبت بر برطرف کردن ایراد آنها اقدام شود.
  • با کلیک بر روی گزینه Valid، لیست صفحات AMP که بدون هر گونه اخطار یا ارور هستند با ذکر تعداد نمایش داده می شود.

تست صفحات AMP:

صفحات امپ را می توانید توسط ابزار تست امپ گوگل به آدرس زیر بررسی کنید:

https://search.google.com/test/amp

با توجه به برتری نسبت کاربران موبایلی به کاربران دسکتاپ و با توجه به آپدیت های الگوریتم های گوگل مخصوصا آپدیت سرعت گوگل که به سرعت بارگذاری صفحه برای کاربران موبایلی نگاهی ویژه دارند، داشتن صفحات امپ از دیدگاه سئوی حرفه ای حائز اهمیت است. بنابراین اگر هنوز سایت شما دارای صفحات AMP نیست، هر چه سریعتر برای آن برنامه ریزی کنید. اگر هم اکنون دارای صفحات امپ هستید، جهت انجام سئوی حرفه ای سایت، تلاش کنید که ایرادات Critical در گزارش Accelerated Mobile Pages سرچ کنسول نداشته باشید.

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *