گزارش Security issues در گوگل سرچ کنسول

گزارش Security issues در گوگل سرچ کنسول

در صورتیکه سایت شما بتواند برای کاربران مشکل امنیتی بوجود آورد، ممکن است بخشی از سایت و یا تمامی سایت به طور موقت از صفحه نتایج گوگل خارج شود و البته علت آن در قسمت Security issues سرچ کنسول همانند تصویر زیر به وبمستر اطلاع داده می شود تا وبمستر بتواند با سرعت بیشتر به برطرف کردن مشکل امنیتی بپردازد.

پیغام تشخیص 6 ایراد امنیتی در سرچ کنسول
پیغام تشخیص 6 ایراد امنیتی در سرچ کنسول

انواع مشکلات امنیتی قابل شناسایی توسط گوگل بات

در دنیای شبکه و اینترنت مشکلات امنیتی متعددی وجود دارند که برخی از آنها که توسط گوگل بات قابل شناسایی هستند و برخی نیز توسط کاربران به گوگل گزارش می شوند و گوگل آن موارد را به صورت دستی بررسی می کند. مشکلات امنیتی که توسط ربات گوگل قابل شناسایی است و در گزارش Security issues امکان نمایش دارند به شرح زیر است:

  • Social Engineering (Phishing and Deceptive Sites)
  • Malware infection type: Server configuration
  • Malware infection type: SQL injection
  • Malware infection type: Code injection
  • Malware infection type: Error template
  • Cross-site malware warnings
  • Hacked type: Code injection
  • Hacked type: Content injection
  • Hacked type: URL injection

مشکلات امنیتی که در سایت شما توسط سرچ کنسول شناسایی شده باشد مانند تصویر زیر نمایش داده می شود که با کلیک بر روی هر آیتم می توانید جزئیات بیشتری را مشاهده کنید.

انواع ایراد امنیتی قابل شناسایی توسط گوگل سرچ کنسول
انواع ایراد امنیتی قابل شناسایی توسط گوگل سرچ کنسول

در صورتیکه موارد امنیتی به صورت تعمدی توسط وبمستر در سایت ایجاد نشده باشد، برطرف کردن این موارد نیاز به دانش کافی در زمینه امنیت دارد. در صورتیکه با پیغام امنیتی سرچ کنسول مواجه شدید، دقت کافی داشته باشید که علاوه بر برطرف کردن مشکل بوجود آمده، راه نفوذ هکر را نیز شناسایی و مسدود نمایید که مجددا با مشکل امنیتی مواجه نشوید. پس از اطمینان از برطرف شدن مشکل و بستن راههای نفوذ احتمالی، روی دکمه REQUEST A REVIEW کلیک کرده تا گوگل مجددا سایت شما را بررسی کند و در صورت تایید گوگل مبنی بر رفع مشکل امنیتی، جایگاه سایت در موتور جستجو به حالت قبل باز خواهد گردید.

در صورتیکه پس از رفع ایراد سایت و ارسال تقاضای بررسی به گوگل، به دلیل مسدود نکردن راه نفوذ خرابکار یا هکر و قبل از بررسی سایت توسط گوگل، مجددا سایت شما با مشکل امنیتی روبرو شود، نتیجه تقاضای بررسی سایت شما منفی خواهد بود و ممکن است در مرتبه بعدی به تقاضای بررسی شما کمی دیرتر رسیدگی شود. بنابراین تلاش کنید که در صورت مواجه شدن با مشکلات امنیتی در سایت و سرور، از یک متخصص امنیت کمک بگیرید.

مقاله دلایل رایج هک شدن سایت توسط اسپمرها و همچنین کدهای رمزگذاری شده و نامفهوم در سایت می توانند برای شما مفید باشند.

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *