تنظیمات سایت در گوگل سرچ کنسول

بروزرسانی: گوگل سرچ کنسول قدیمی دیگر در دسترس نیست.

برای انجام تنظیمات سایت در گوگل سرچ کنسول با توجه به تصویر زیر، ابتدا بر روی آیکون چرخ دنده و سپس روی گزینه Site Setting کلیک کنید.

تنظیمات سایت در گوگل سرچ کنسول
تنظیمات سایت در گوگل سرچ کنسول

تنظیم Preferred domain در سرچ کنسول

سپس در صورتیکه دامنه مورد نظرتان را با www و بدون www در گوگل سرچ کنسول ثبت کرده باشید، می توانید با توجه به تصویر زیر در قسمت Preferred domain انتخاب کنید که گوگل از کدام آدرس برای ایندکس خودش استفاده کند و همان نسخه را نیز در SERP به کاربران ارایه دهد.

تنظیم Preferred Domain در سرچ کنسول
تنظیم Preferred Domain در سرچ کنسول

اگر سایتی در گوگل سرچ کنسول اضافه شده و Preferred domain آن تنظیم نشده باشد و اگر آن سایت با www و non-www توسط گوگل ایندکس شده باشد، پس از تنظیم Preferred domain و انتخاب www یا non-www به عنوان دامنه مورد نظر جهت ایندکس، پس از مدتی فقط نسخه مورد نظر در نتایج جستجو به کاربران نمایش داده خواهد شد. البته توجه داشته باشید که سعی کنید سایت شما فقط با یک حالت www یا non-www در دسترس باشد و نسخه غیر اصلی به نسخه اصلی مد نظر شما ریدایرکت 301 بشود.

تنظیم Crawl rate

با توجه به تصویر زیر در قسمت Crawl rate می توانید سرعت کراول صفحات توسط گوگل بات را تنظیم کنید. به عنوان نمونه اگر نرخ کراول روی حداکثر تنظیم شود، دو صفحه در هر ثانیه کراول خواهد شد و به عبارتی دیگر فاصله کراول صفحات از یکدیگر نیم ثانیه خواهد بود.

تنظیم نرخ کراول در سرچ کنسول
تنظیم نرخ کراول در سرچ کنسول

توجه داشته باشید که توصیه گوگل بر عدم تنظیم نرخ کراول به صورت دستی است و گوگل بات بر اساس سرعت پاسخ سرور به درخواست های گوگل بات می تواند نرخ کراول را به صورت خودکار تنظیم کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *