ابزار Remove URLs در سرچ کنسول

ابزار Remove URLs در سرچ کنسول

ابزار Remove URLs ابزاری برای مخفی نگاه داشتن موقت صفحه، فولدر و یا کل سایت در SERP یا صفحه نتایج جستجو گوگل است. توجه داشته باشید که این ابزار برای حذف آدرس از ایندکس گوگل نیست و فقط این امکان را در اختیار وبمستر و مالک سایت می گذارد که آدرس مورد نظرش را برای 90 روز از SERP حذف نماید. بنابراین در صورتیکه قصد دارید آدرسی را برای همیشه از موتور جستجو حذف نمایید، استفاده از ابزار Remove URLs انتخاب مناسبی نیست.

برای حذف همیشگی یک آدرس بهتر است که یا آن صفحه را 404 کنیم و یا اینکه با استفاده از meta، آن را noindex کنیم و یا با استفاده از robots.txt مانع دسترسی موتور جستجو به صفحه مورد نظر شوید.

روش استفاده از ابزار Remove URLs

جهت مخفی کردن موقت یک آدرس از ایندکس گوگل ابتدا به صفحه Remove URLs در سرچ کنسول رفته و روی دکمه Temporarily hide کلیک کنید. سپس آدرس مورد نظرتان را به صورت کامل وارد کرده و روی دکمه Continue کلیک کنید.

ابزار Remove URLs در سرچ کنسول
ابزار Remove URLs در سرچ کنسول

توجه داشته باشید که فیلد وارد کردن آدرس به حروف کوچک و بزرگ حساس است.

شما می توانید در صفحه Remove URLs همه آدرس هایی را که قبلا درخواست حذف آنها از نتایج جستجوی گوگل را داده بودید مشاهده کنید. همچنین می توانید از وضعیت درخواست ها در ستون status مطلع شوید. در صورتیکه وضعیت درخواست حذف URL در حالت Removed باشد، می توانید با کلیک بر روی دکمه Reinclude مجددا آدرس مورد نظرتان را به نتایج جستجو گوگل بازگردانید.

لیست آدرسها در ابزار Remove URLs سرچ کنسول
لیست آدرسها در ابزار Remove URLs سرچ کنسول

جهت آشنایی با ابزارهای دیگر سرچ کنسول و همچنین گزارش ها متعدد مفیدی که جهت سئوی سایت مورد نیاز است به بخش آموزش گوگل سرچ کنسول مراجعه نمایید.

دیدگاه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *